Kullanıcı Adı
  Şifre
  Üye Tipi
     
  Sifremi Unuttum
  Yeni Üyelik
ANKET

ATATÜRK'ün TÜRK halkına hesap vermek amacıya yazdığı, TBMM kürsüsünden 36 Saat 33 Dak.'da aralıksız okuyabildiği NUTUK eserini; siz, ne kadar zamanda okuyabilirsiniz? Veya önceden okumuş muydunuz?
A- 24 Saat / 1 Gün süresince okuyabilirim,
B- 48 Saat / 2 Gün süresince okuyabilirim,
C- 36 Saat / 3 Gün süresince okuyabilirim,
D- 5 Gün süresince okuyabilirim,
E- 7 Gün süresince okuyabilirim,
F- 15 Gün süresince okuyabilirim,
G- 21 Gün süresince okuyabilirim,
H- 30 Gün süresince okuyabilirim,
I- Ben, önceden okumuştum,
J- Ben, şu an okumayı düşünmüyorum,
   
 
Not: Her IP den 1 oy kullanılabilir.
 

FİRMA TANITIM VİDEOLARI

Yaşar EREN
Eğitmen, Yazar, Bayi / Dist. Yön. Danışmanı

Bu yazı 3364 kez okundu
 
Firma Tanıtım Videoları ve Online Pazarlamanın Geleceği

Tanıtım videoları: online satış ve pazarlamanın geleceği Video, içerik pazarlamasını hücum taktiğiyle gerçekleştirmesine karşın, potansiyelini tamamen fark etmeleri için bundan daha fazlasını yapmanız gerekiyor.
Bundan beş yıl sonra bu yazıyı okur muydunuz, yoksa video şeklinde izliyor mu olurdunuz? Sırf bu soru bile online tanıtım videolarının önlenemeyen yükselişi devam ederken akılları kurcalamakta.

Cisco’ya göre 2017’ye gelindiğinde İnternet’teki tüm tüketici trafiğinin %69’u videodan oluşacak. Sadece talep edilen video trafiği üçe katlanmış olacak. Konuyla ilgili bir dizi istatistiği karıştırırken bu hızlı büyümeyi öngörmeyen herhangi bir gösterge bulmakta zorlanıyorum.
Online şirket tanıtım filmleri hızla insanların bilgi ihtiyacını karşılamanın başlıca şekline dönüşürken, onu İnternetteki pazarlama stratejilerine dahil edemeyen küçük işletmeler ise kendi kuyularını kazıyor olacaklar.

Firma tanıtım filmi, henüz burada ve şimdi değilse bile, içerik pazarlamasının geleceğidir. Çeşitli araştırmalara göre şirketlerin yarısından fazlası bu olanaktan yararlanmakta ve bu rakamın da fırsatlar giderek daha fazla sayıda girişimci tarafından fark edildikçe yükselmesi bekleniyor. Nielsen, pazarlamacıların %64’ünün stratejilerinin yakın bir gelecekte tanıtım videoları tarafından domine edilmesini beklediklerini ileri sürüyor. Bunun nedenini kestirmek hiç de zor değil.

Potansiyele ulaşma söz konusu olduğunda kurumsal tanıtım videoları rakipsizdir. YouTube her ay bir milyarın üzerinde tekil ziyaretçi tarafından ziyaret ediliyor ki bu, Facebook’tan bağımsız olarak diğer kanallardan daha yüksek bir rakam. Her üç İngiliz’den biri haftada en az bir video izliyor. Bu da yalnızca İngiltere’de haftada 20 milyonun üzerinde bir izleyici kitlesi demek. Video tüm bunlara erişebilmenizi sağlar. İyi hazırlanmış bir video, size bu pastadan büyük bir dilim kazandırır. Başka hangi içerik şekli bunu sağlayabilir ki?

Viral olan videoların başarı öyküleri birer efsaneye dönüştü. Örneğin yakın zamandaki bir Volkswagen kampanyası, video üçlemesinin 155 milyon defa izlendiğine tanıklık etti.Eğer bu rakamlar cirosu 12 haneli sayılardan oluşmayan firmalara uzak geliyorsa da en azından videonun sahip olduğu paylaşılma özelliğini ortaya koyuyor.

İzleyicileri teşvik edin ve videonuzu başkalarıyla paylaşsınlar. Böylece web sitenizde daha uzun bir zaman geçirecek ve markanızda daha fazla iletişim kuruyor olacaklar. Hiç kuşkusuz video, her türlü sosyal medya kampanyası ve SEO faaliyeti için elinizin altındaki en iyi araçtır.
Bilginin sınırsızca aktığı bir çağdaki doğal akışının yanı sıra küçük işletmelerin kolayca sindirilebilen içerikler sunabilmeleri açısından hayati bir önem taşır. Aksi takdirde tüketiciler arkalarını dönüp, yollarına devam eder. Video bunu gayet iyi başarır. Forrester’in araştırmacılarına göre bir resim 1000 sözcüğe bedelse, bir dakikalık bir video 1,8 milyona bedeldir.Axonn Research’ün 10 kişiden yedisinin markalara, haklarında ilginç bir ürün tanıtım videosu izledikten sonra daha olumlu yönde baktıklarına dair görüşü daha az şaşırtıcı değildir.
Ancak video küçük işletmeler için gerçekten de mümkün mü? Kesinlikle mümkün. Prodüksiyon maliyetleri geride bıraktığımız yıllar içerisinde önemli ölçüde düştü ve artık bu olanaktan yararlanmak için teknik bir sihirbaz olmanıza gerek yok. Maksimum altı saniye uzunluğunda klipleri barındıran Twitter’ın Vine’ı gibi uygulamalar, sınırlı bütçeye sahip ticari işletmelerinde bu fırsattan yararlanma imkanını büyük ölçüde arttırdı. Yine de, yatırımlarınızdan düzgün bir verim almak istiyorsanız şunu aklınızda bulundurmalısınız:

Ulaşmaya çalıştığınız izleyici kitlesini daima dikkate alın ve videonun onlar için ilgi çekici olmasını sağlayın. Eğer bu, mesajınızı iletmenin en uygun yolu değilse, zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir.
Sosyal medyayı küçümsemeyin ve çeşitli kanallar aracılığıyla tanıtım yaptığımızdan emin olun. Videonun tüm potansiyelini açığa çıkarmak istiyorsanız onun kullanıcılar tarafından kolayca bulunup, paylaşılmasını sağlamalısınız. Mobil telefonları da hafife almayın. Ooyala, on videodan birinin mutlaka mobil telefonlar ve tabletler üzerinde izlendiğini iler sürüyor ve Haziran 2013’ün sonundaki video tüketimi payının aynı yılın başına oranla %41 ve üzerine çıktığı bu sektör giderek artan bir öneme sahip.

Son olarak, sadece videolar konusunda değil, oluşturduğunuz tanıtım videoları kampanya stratejisi açısından da yaratıcı olun. Pazarlama müdürümün de sıkça dile getirdiği gibi, yaratıcılık prodüksiyon maliyetini her zaman geride bırakır. Bu konuda sektörde destek alabileceğiniz işletmelere yönelin. Bunu kavradığınız anda video sadece içerik pazarlamanın geleceği olmaktan çıkıp, bizzat sizin için içerik pazarlamanın geleceği haline dönüşecektir.

KAYNAK: http://u-interaktif.net/firma-tanitim-videolari-ve-online-pazarlamanin-gelecegi/

YAZARIN DİĞER YAZILARI
 
Abdullah BOZGEYİK
Bağımsız Danışman ve Öğretim Görevlisi

YOL ARKADAŞINIZ BİLGİ OLSUN.
Ercan DEVA
Gazeteci, Yazar ve Danışman,

GÜÇLE KİŞİLİK TESTİ”NDE GELİNEN NOKTA ...
Erhan ŞAHİNKAYA
Körfez Consulting

SANAYİCİLERİMİZ VE BANKALAR...
H. Kürşad DEVECİOĞLU
Doğrudan Pazarlama Danışmanı

ÇİN'DE NELER OLUYOR?
Osman Arslan TUNÇELLİ
Eğitmen, Danışman

“BASEL III Uzlaşısı Kuralları, Bankalarımız Ve KOBİ’ler”
Munevver OLCAYSOY
Kobi-AB'ye uyum ve E-Dönüşüm Uzmanı

BİLGİ TOPLUMUNDAN DÜŞ TOPLUMUNA GEÇİŞ BAŞLADI…
Rana ÖZŞEKER
Yönetici Koçu

Karizma tutkuyu aktarabilmektir...
Yasemin SUNGUR
Eğitmen, Danışman

Bir hayalim var...
Yaşar EREN
Eğitmen, Yazar, Bayi / Dist. Yön. Danışmanı

FİRMA TANITIM VİDEOLARI